Επιστροφή στις νίκες με 4αρα για Ακρίτες Συκεών

2 - 4
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Στις νίκες επέστρεψαν μετά από ένα “διάλειμμα” μιας αγωνιστικής οι Ακρίτες Συκεών. Απέναντι στο νεανικό σύνολο του ΑΟ Καρδίας οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έφυγαν νικητές από το γήπεδο με σκορ 2-4. Στο ημίχρονο η ομάδα των Συκεών ήταν αυτή που πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων έχοντας την κατοχή υπέρ της (43-57). Η Καρδία όμως ήταν εκείνη που θα μπορούσε να κάνει 1-0 στις αρχές του παιχνιδιού. Ωστόσο οι Ακρίτες με δύο γκολ σε ένα τέταρτο αγώνα πήραν σαφές προβάδισμα. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε οι πράσινοι ήταν καλύτεροι αλλά το 0-4 του πρώτου ημιχρόνου στάθηκε ικανό να χαρίσει τους βαθμούς της νίκης στις Συκιές. Το μόνο που κατάφερε η Καρδία ήταν να μειώσει σε 2-4 με δύο γκολ του Μπουζάκη που πέρασε ως αλλαγή.