Νίκη χρυσάφι για Δόξα Πεντάλοφο με mvp τον αντίπαλο τερματοφύλακα

3 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα κέρδισε σήμερα το πρωί στον Πεντάλοφο η τοπική Δόξα, επικρατώντας του συνδημότη Μακεδονικού Λητής με τελικό σκορ 3-2.. Ο νεοαποκτηθέντας Παύλος Γίλης με εκτέλεση πέναλτι  κάνοντας έτσι το 1-0 για την Δόξα Πενταλόφου. Στο 29΄ ο Νικολαΐδης έπιασε καρφωτή κεφαλιά και με την βοήθεια του δοκαριού κατέληξε στα δίχτυα του Μπαμπάτσικου, κάνοντας το 2-0 για τους γηπεδούχους. Στο 37′ αντεπίθεση για τους Πενταλόφίτες, ο Γίλης με ωραία κάθετη μπαλιά βγάζει ολομόναχο τετ α τετ στα δεξιά τον Παρούση, ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0 για την Δόξα. Σε εκείνο το λεπτό υπήρξε προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι από τον κ.Μιχούλια λόγω μιας μικροέντασης που δημιουργήθηκε στην κερκίδα του γηπέδου από φιλάθλους και των δύο ομάδων. Σκορ ημιχρόνου 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο “ίδιο έργο θεατές”, με την Δόξα να δημιουργεί αρκετές φάσεις για ένα μεγαλύτερο σκορ μπροστά στα καρέ του Μπαμπάτσικου (MVP του Μακεδονικού Λητής) αλλά η ομάδα της Λητής ήταν αυτή που κατάφερε να πετύχει 2 τέρματα και να μειώσει την διαφορά του σκορ. Στο 70′ εκτέλεση φάουλ από τον Δασίλα και κεφαλιά του Λιώνη από κοντά, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Καράμπελα μειώνοντας το σκορ σε 3-1. Στο 90ο λεπτό και σε μία ανύποπτη φάση ο διαιτητής κ.Μιχούλιας σφύριξε πέναλτι υπέρ της Λητής, για χέρι του Τσιτλαχίδη. Ο Ανδριόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-2. Τελικό αποτέλεσμα 3-2.

Το παραπάνω report αποτελεί απόσπασμα από την επίσημη σελίδα της Δόξας Πενταλόφου