Καραμουκίδης-Ζιρίδης σφράγισαν το πρώτο τρίποντο για Ιάσων Αυγής

2 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Δύο γκολ στην επανάληψη ήταν αρκετά για τον Ιάσονα Αυγής να επικρατήσει με 2-0 επί του Ιωνικού κατακτώντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος οι δύο ομάδες ήταν αυτές που δεν είχαν μέχρι στιγμής νίκη και την ήθελαν για πολλούς κι διαφόρους λόγους.

Ηλίας Ζωμένος και Βασίλης Καστανιώτης παράταξαν τις ομάδες τους με σκοπό μια καλή εμφάνιση η οποία θα συνοδευόταν από τους τρεις βαθμούς.

Το 0-0  παρά τις προσπάθειες γηπεδούχων και φιλοξενουμένων ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι σημείωσαν μέσα σε διάστημα 7 λεπτών (57′- 63′) δύο τέρματα με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν μια σημαντική νίκη. Το 2-0 δεν μπόρεσε να το ανατρέψει ο Ιωνικός.