«Χορταστικό» παιχνίδι στους Αμπελοκήπους με την Ραιδεστό νικήτρια

2 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Δύο νίκες μία εντός και μια εκτός μετράει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα Eurolamp Α1 ο ΑΟ Αστέρας Ραιδεστού – Δέλτα 360. Απέναντι στη νεανική ομάδα του Ηρακλή Αμπελοκήπων η οποία αναζητά τον πρώτο-πρώτους βαθμούς στην φετινή χρονιά οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι επικράτησε με σκορ 2-3.

Στο πρώτο ημίχρονό ο Αστέρας ήταν αυτός που με δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών πήρε σημαντικό προβάδισμα το οποίο τον οδήγησε στα αποδυτήρια με ένα σκορ «ασφαλείας».

Ωστόσο με τον ίδιο τρόπο που προηγήθηκε γνώρισε την ισοφάριση όταν ο Ηρακλής με δύο γκολ σε ένα πεντάλεπτο (49’-54’) έφερε το ματς στα ίσα.

Η απάντηση στα δύο γρήγορα γκολ των γηπεδούχων ήρθε δύο λεπτά αργότερα όταν στο 57′ ο Παρτάλης διαμόρφωσε το τελικό 2-3. Ο Ηρακλής διαμαρτύρεται για την τελευταία φάση του παιχνιδιού για ένα έμμεσο φάουλ μέσα στην περιοχή.