Μαραθώνας vs ΙΕΚ Δέλτα

1 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σε μια αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πιο αργά από όλες τις υπόλοιπες λόγω μικρής έντασης τα ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ επικράτησαν με 1-3 εκτός έδρας απέναντι στον φιλότιμο Μαραθώνα. Με το εύθραυστο 0-1 να ήταν το σκορ του ημιχρόνου οι δύο ομάδες έδωσαν τα πάντα κυρίως στην επανάληψη για να φύγουν με τον βαθμό ή τους βαθμούς από το γήπεδο. Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι πίεσαν για την ισοφάριση και υπερασπίστηκαν το δικαίωμα τους να μπουν ξανά στο παιχνίδι. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι για το 0-2 που θα τους έδινε σαφές προβάδισμα στην υπόθεση νίκη. ΄Ετσι και έγινε τα ΙΕΚ έφυγαν νικητές από το γήπεδο με συνολικό σκορ 1-3 και με παίκτη περισσότερο εφόσον στο 87 ο Πουρσανίδης αποβλήθηκε γεγονός που ξεσήκωσε την διαμαρτυρία του.