Μετράει το απόλυτο βαθμών στα πρώτα 2 παιχνίδια ο Μαραθώνας

2 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Μία νίκη εντός και μία εκτός μετράει στα φετινά play out o Μαραθώνας, Απέναντι στον Μακεδονικό Λητής ο οποίος πριν καλά -καλά πατήσει μέσα στο γήπεδο στο 30 δευτερόλεπτο βρέθηκε πίσω στο σκορ οι κιτρινόμαυροι πήραν το ζητούμενο που ήταν η νίκη πανηγυρίζοντας μια πολύτιμη νίκη.

Μετά το 1-0 ο Μαραθώνας έδωσε χώρο στους αντιπάλους οι οποίοι βρέθηκαν να ισοφαρίζουν περίπου στο 30′ με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το άγχος ήταν έκδηλο στα “πόδια” και των δύο αντιπάλων με την μπάλα να “καίει”, με την κάθε ομάδα να έψαχνε το γκολ που θα τους έδινε ένα point για την νίκη.

Αυτή ήρθε με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού με τον Λάζαρο Χατζηπαναγή να σημειώνει το 2ο του προσωπικό τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Η Λητή προσπάθησε να φύγει έστω με έναν βαθμό της ισοπαλίας προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε.