Με ανατροπή και νικήτρια την Ευκαρπία έληξε το ντέρμπι κόντρα στον Φοίνικα

3 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Νίκη Ευκαρπίας και στον Φοίνικα Πολίχνης που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-1 υπέρ της Νίκης. Στο τοπικό ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Ευκαρπίας η Νίκη ήταν αυτή που πήρε το πολύτιμο τρίποντο και μάλιστα με ανατροπή. Οι κόκκινοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ πολύ νωρίς στο παιχνίδι ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση όταν πριν την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου είχαν ανατρέψει την εις βάρος τους κατάσταση. Το 2-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Φοίνικας πάλεψε για την ισοφάριση έστω για να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο και η Ευκαρπία για το 3-1 που θα “κλείδωνε” την επιτυχία της. Τελικά οι κυανόλευκοι ήταν αυτοί που με ακόμα ένα τέρμα σφράγισαν την νίκη. Πολλά παράπονα από τον διαιτητή κ . Γιαννακό έχουν οι ανθρώποι του Φοίνικα Πολίχνης.