Ισόπαλο το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Παύλο Μελά και Ελευθεριακό

2 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Χωρίς νικητή έληξε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Παύλο Μελά και στον Ελευθεριακό. Μέσα στην Σταυρούπολη οι πράσινοι παραχώρησαν την πέμπτη συνολικά ισοπαλία τους, γενικά, κρατώντας ταυτόχρονα το αήττητο.

Οι ασπρόμαυροι ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν τον “Στρατηγό” εφόσον βρήκαν δύο φορές δίχτυα μέσα σε τέσσερα λεπτά (17′-21′)  και έβαλαν ένα μικρό λιθαράκι στην υπόθεση νίκη.

Ο Παύλος Μελάς κατάφερε να μειώσει σε ένα πολύ κομβικό σημείο, 39′, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-2. Η συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα βρήκε τους γηπεδούχους με τον ίδιο σκόρερ , του Φαίδων Ιωαννίδη, να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ φέρνοντας την παρτίδα στα ίσα.

Στην συνέχεια και για τα επόμενα 30 λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις το 2-2 δεν άλλαξε.