Ισόπαλο το ντέρμπι ανάμεσα σε Αχιλλέα Περαίας και Νίκη Μεσημερίου

Χωρίς την ανάδειξη νικητή έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον Αχιλλέα Περαίας και στη Νίκη Μεσημερίου με το τελικό 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Στα πρώτα 25 λεπτά αγώνα (και πιο συγκεκριμένα από το 17 ως το 25) και με τον ίδιο τρόπο, εύστοχη εκτέλεση πέναλτι επιτεύχθηκαν τα δύο γκολ με το 1-1 να μην αλλάζει έχτι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Το παρακάτω report ανήκει στην επίσημη σελίδα της Νίκης Μεσημερίου.

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα μας απέναντι στον Αχιλλέα Περαίας, στο γήπεδο των Νέων Επιβατών. Ο Αχιλλέας προηγήθηκε με πέναλτι στο 17′ και η ομάδα μας ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο στο 25′ με πέναλτι που κέρδισε ο Nikos Tsakiridis και εκτέλεσε εύστοχα ο Βασίλης Γερασίμου ,σημειώνοντας το 5ο προσωπικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Από την ισοφάριση και μετά η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας ευκαιρίες που θα μπορούσαν να μας δώσουν το προβάδισμα. Στο 64ο λεπτό η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες, μετά από αποβολή του πολύ καλού μέχρι εκείνο το σημείο Οδυσσεας Ηλιοπουλος , γεγονός που δεν επηρέασε καθόλου τους ποδοσφαιριστές μας που συνέχισαν να είναι η κυρίαρχη ομάδα του γηπέδου αναγκάζοντας τη γηπεδούχο ομάδα να παίζει μόνο με αντεπιθέσεις.

Δυστυχώς παρά την καθολική υπεροχή της Νίκης το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και έτσι η ομάδα μας πήρε τον έναν βαθμό φτάνοντας συνολικά τους 9 σε 5 αγωνιστικές. Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 4.11.23 απέναντι στον Κισσό Χορτιάτη στο γήπεδο μας.