Κρήνη: έσπασε την έδρα του Μονοπήγαδου και μπαίνει ως 2η στα μπαράζ

Απέναντι σε μια έδρα που έχει να παραβιαστεί τρία χρόνια , αυτή του Κεραυνού Μονοπήγαδου, η ΑΕ Ν. Κρήνης έφυγε νικήτρια επικρατώντας με τελικό σκορ 1-2 και πολύ καλή απόδοση. Σε ένα παιχνίδι όπου ήταν κυρίως βαριάς βαθμολογικής σημασίας μόνο για τον Κεραυνό, ο οποίος ήθελε μόνο νίκη για να μπει στα play off, οι δύο ομάδες έδειξαν από την αρχή ότι θέλουν το τρίποντο.

Το ημίχρονο ήταν 1-1 με τους φιλοξενουμένους να προηγούνται και το Μονοπήγαδο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Στην επανάληψη η Κρήνη πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ, το οποίο κράτησε ως το τέλος. Για τους νικητές σκόραραν οι Μιχάλης Βογατσάς και Δημήτρης Λοβάτσης. Με το γκολ του αυτό ο Βογατσάς έφτασε τα 16 τέρματα και είναι πρώτος σκόρερ στον ΄όμιλο της Κρήνης.