Ματσάρα στις Συκιές: με ανατροπή η Ένωση επικράτησε 3-2 του Αίαντα

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της αγωνιστικής έλαβε χώρα πριν από λίγη ώρα στο ΔΑΚ των Συκεών ανάμεσα στην Ένωση Συκεών και στον Αίαντα Ευόσμου.

Εκεί η τοπική Ένωση μετά από ανατροπή και με γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης επικράτησε επί της ομάδας του Ευόσμου με σκορ 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν περίπου στο τέταρτο της συνάντησης με τον Αίαντα να ισοφαρίζει αρχικά και να πετυχαίνει την μέχρι εκείνη την ώρα ανατροπή με σκορ 1-2 με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Οι κίτρινοι δεν είπαν όμως την τελευταία τους λέξη εφόσον έβγαλαν αντίδραση ισοφάρισαν σε 2-2 και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού πέτυχαν μεγάλη νίκη με τον Καρακώτα και πάλι να χρίζεται σκόρερ φτάνοντας στα τέσσερα γκολ.

Στην αναμέτρηση η Ένωση ήταν πιο αποτελεσματική ενώ οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι