Μοιράστηκαν από έναν βαθμό και έμειναν στο 2-2 Παύλος Μελάς – ΑΕ Ευόσμου

February 25, 2024
2 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα
Το report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου: “Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε απέναντι στον Παύλο Μελά η ΑΕ Ευόσμου στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των play off της Α1. Η πρώτη φάση σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό με το σουτ του Τρόκα να φεύγει εκτός, ενώ ένα λεπτό μετά ο Τσέλα έγινε επικίνδυνος αλλά η μπάλα πέρασε αουτ. Στο 11’ το δυνατό σουτ του Λάμι βρήκε στα σώματα, ενώ στο 13’ ο Αργυρόπουλος ήταν σε ετοιμότητα στην πρώτη επίσκεψη του αντιπάλου στην περιοχή του. Στο 28’ ήρθε η στιγμή της μπλαουγκρανα στο πρώτο μέρος με τον Λάμι να στρώνει στον Τσέλα και αυτός να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, σκορ που έμεινε μέχρι το φιναλε του πρώτου μέρους. Ο Παύλος Μελάς μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 55’ με τον Ηλιάδη, φέρνοντας το ματς στα ίσια. Δέκα λεπτά αργότερα ο Αργυρόπουλος έδειξε τα αντανακλαστικά του πραγματοποιώντας μια σπουδαία επέμβαση και κρατώντας το 1-1, όπως και στο 68’ όπου οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά. Στο 80’ η ΑΕ Ευόσμου πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ με τον Αντωνακόπουλο αλλά στο φιναλε ο Ζαφειρίου ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος και απέφερε από 1 βαθμό στις δυο ομάδες.”