«Πάτησαν» κορυφή με γκολ στο 94’ από την χρυσή αλλαγή του Τσιώνα οι Σκίουροι

Σ’ ΄ένα παιχνίδι όπου όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο οι Σκίουροι πήραν το ντέρμπι με γκολ στις καθυστερήσεις και σκορ 1-2 επί του Φοίνικα Τούμπας. Οι γηπεδούχοι ήθελαν την νίκη για να επιστρέψουν στα τρίποντα και να διατηρήσουν την θέση τους στην κορυφή. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ ισορρόπησαν το παιχνίδι ισοφάρισαν σε 1-1 αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Από την άλλη οι Σκίουροι προηγήθηκαν και κρατούσαν την ισοπαλία μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Ενώ το ισόπαλο αποτέλεσμα διαφαινόταν ότι θα σφράγιζε τις προσπάθειες των δύο ομάδων ο Δημήτρης Τσιώνας που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο περίπου στο 60′ σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Αυτήν την στιγμή με 9 βαθμούς (δύο νίκες και μία ισοπαλία) οι Σκίουροι σκαρφάλωσαν στην κορυφή.