Πρεμιέρα με μεγάλο διπλό για Αστέρα Ραιδεστού

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας ο Αστέρας Ραιδεστού. Σημειώνοντας ένα γκολ στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού και ένα στο δεύτερο απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Θεσσαλονίκης, ο Αστέρας άφησε πολύ γρήγορα πίσω του τον αποκλεισμό στο κύπελλο και ρίχνει όλο του το βάρος στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες της Ραιδεστού άνοιξαν τον χορό των γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Δουλγέρη με ένα φανταστικό ψαλιδάκι να γράφει το 0-1 το οποίο ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά σε 1-1 με το τέρμα αυτό να τους ξαναβάζει στο παιχνίδι. Ωστόσο, ο Αστέρας ήταν αυτός που έφυγε νικητής από το γήπεδο με τον Πουλάκο να χρίζεται σκόρερ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.