Σπουδαία νίκη για αποφυγή των play out για Σταυραετό

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΙΣ – ΔΟΞΑ ΑΔΕΝΔΡΟΥ 3–2 ΤΕΛΙΚΟ.

Παιχνίδι παραμονής, παιχνίδι αποφυγής των πλέι άουτ έγινε στην Ευκαρπία όπου ο Σταυραετός χωρίς να είναι καλύτερος ειδικά στο β’ ημίχρονο πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο για την συνέχεια

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο αλλά η αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων έκανε την διαφορά. Στο 12′ ο Πάροχος της Ευξεινούπολης άνοιξε το σκορ και στο 22΄ ο Χ” Σάββας πέτυχε ένα από τα δύο προσωπικά του γκολ

Το 3—0 στο 39′ έδειχνε ότι θα ήταν ένας περίπατος των γηπεδούχων. Το γκολ όμως της Δόξας στο 44′ με ωραίο σουτ του Παράσχου άφησε ελπίδες στο Άδενδρο για κάτι καλύτερο στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού

Αυτό το κάτι καλύτερο ήρθε στο 69′. με τον Σιωπή Β’ μειώνοντας σε 3–2 και αξιοποιώντας την καθολική υπεροχή του Αδένδρου στο β ημίχρονο..Μια τριπλή ευκαιρία στο 85′ για τους φιλοξενούμενους και μια ακόμη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα δεν άλλαξαν το τελικό σκορ.

Σίγουρα άξιζαν τουλάχιστον τον βαθμό οι φιλιξενούμενοι αλλά από την άλλη πλευρά αυτός που σκοράρει στις φάσεις που κάνει παίρνει και την νίκη και αυτός ήταν ο Σταυραετός.