Στην επόμενη φάση του κυπέλλου η ΑΕ Ευόσμου

Το παρακάτω report ανήκει στην επίσημη σελίδα της ΑΕ Ευόσμου

Μετά από ενα σκληροτράχηλο παιχνίδι για το κύπελλο της ΕΠΣΜ, η Α.Ε. Ευόσμου πέρασε νικηφόρα από τους Αμπελόκηπους, νικώντας την τοπική Α.Ε. με 1-2 παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Ιορδανίδη, με το σουτ να φεύγει εκτός εστίας. Στο 11ο λεπτό η ομάδα μας βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα, με τον Λάμι να εκμεταλλεύεται το κόρνερ του Πολίτη και να κάνει το 0-1. Στο 37’ και μετά από μερικές ακόμη τελικές ο Ξανθόπουλος σημάδεψε το δοκάρι σε τετ α τετ, αλλά ένα λεπτό αργότερα και μετά από γρήγορη ανάπτυξη, ο Πολίτης έκανε το 0-2 από ασίστ του Καρατζάογλου. Στο 45’ ο Αχαλινόπουλος λίγο έλειψε να βρει και τρίτο τέρμα με το σουτ του να περνάει ελάχιστα άουτ.

Στο δεύτερο μέρος η «μπλαουγκράνα» έδωσε γήπεδο στην Α.Ε. Αμπελοκήπων, η οποία μείωσε στο 65’ με τον Γκάρα με μακρινό σουτ και ξαναμπήκε στη διεκδίκηση της ισοπαλίας που θα οδηγούσε στην παράταση. Τελευταία μεγάλη φάση για την ομάδα του Τσουκαλίδη, το δοκάρι του Ντόκου στο 81’. Μέχρι το φιναλε δεν άλλαξε κάτι και έτσι η ΑΕ Εύοσμου πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου με 1-2.

Α.Ε.Ευόσμου:Τσοτουλίδης, Αχαλινόπουλος, Κανακάρης, Γκάρας, Κυριακίδης, Περτσιούνης, Καρατζάογλου, Ξανθόπουλος, Λάμι, Πολίτης, Ιορδανίδης.

Έπαιξαν επίσης:Ντόκου, Τρόκας, Μαργαρίτης, Σπυριάδης, Τσέλα.