Tο πανόραμα της 11ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α1

«Αλώβητοι» προελαύνουν ΙΕΚ και Ακρίτες … Πάρτε «κομπιουτεράκια» στην ουρά.

16 βαθμούς ο 3ος ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ, 15 βαθμούς (4ος) Ηρακλής Θερμαϊκού, 14 βαθμούς (5ος) Μαραθώνας, 13 βαθμούς (6ος) Απόλλων Κ. Σχολαρίιου, 11 βαθμούς στην 7η θέση «συγκάτοικοι Αχιλλέας Τριανδρίας και Καλλιθέα στον «πάτο» της βαθμολογίας αλλά και 6 βαθμούς από την 3η θέση!!!! με 10 βαθμούς Φοίνικας Πολιχνης και Αετός Βασιλικών.

Σκορ και θέαμα και παραμονή στην 1η θέση για τα ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ το απόγευμα του Σαββάτου, φιλοδώρησαν με 4 τέρματα τον Αετό Βασιλικών ο οποίος σκόραρε δις και αυτός στο παιχνίδι (4-2).

Πέρασμα από μια δύσκολη έδρα (με πολύ αέρα στο ματς) για τους «φορμαρισμένους» και πρωτοπόρους επίσης Ακρίτες, με 3 γκολ στο 2ο ημίχρονο έκαμψαν την αντίσταση του Απόλλωνα Κ. Σχολαρίου και συνέχισαν της «υψηλές πτήσεις».

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Ηρακλής Θερμαϊκού και Μαραθώνας. Οι μπλε δεν μπόρεσαν να πάρουν την νίκη και κόλλησαν 10 βαθμούς πίσω από την 2αδα της πρωτιάς. Ο Μαραθώνας, απέδειξε για μια ακόμη φορά ότι αποτελεί το «σκληρό καρύδι» της κατηγορίας.

Μεγάλη νίκη σημειώθηκε στην Πολίχνη (1-2) με τα «μωρά» του ΑΟ Καρδιάς να παίρνουν παλικαρίσιο διπλό και να αγνοούν την λέξη «ήττα» εδώ και 6 αγωνιστικές. Νίκη «ανάσα» και για την ΑΕ Καλλιθέα με σκορ 2-1 απέναντι στον Αχιλλέα Τριανδρίας.

Ματς για γερά νεύρα που διακυβευόταν πολλά για την Καλλιθέα και κατάφερε να το κερδίσει και να αναρριχηθεί δυο θέσεις. Όλα τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.