Β. Αβραμίδης “Πάμε αποφασισμένοι να μείνει ο Θερμαϊκός στην κατηγορία αλλά και να κατακτήσει το κύπελλο”

Με δύο νίκες, και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-0, ο Θερμαϊκός Θέρμης πήρε το εισιτήριο για τον τελικό επικρατώντας για δεύτερη φορά μέσα στην έδρα του αυτήν την φορά επί του Παύλου Μελά. Ο τερματοφύλακας της ομάδας Βαγγέλης Αβραμίδης ΄ήταν από τους πρωταγωνιστές των πρασίνων και στους δύο ημιτελικούς μίλησε στο Goalpress λέγοντας μας

Στο πρώτο ματς με τον Παύλο Μελά δεν μπήκαμε όπως θα θέλαμε δεχτήκαμε κάποιες ευκαιρίες παρ’ όλαυτα δεν δεχθήκαμε κάποιο τέρμα και στο δεύτερο ημίχρονο. ΅Είμαστε αρκετά ικανοποιημένοι από την εικόνα μας δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες καταφέραμε να σκοράρουμε ένα κρίσιμο εκτός έδρας γκολ

Τώρα στο χθεσινό παιχνίδι καταφέραμε να κοντρολάρουμε το ματς από το πρώτο λεπτό δημιουργήσαμε πολλές φάσεις ενώ δεχτήκαμε ελάχιστες οπότε σαν σύνολο θεωρώ δίκαιη την πρόκριση μας και θεωρώ ότι ανταποκριθήκαμε άξια ως το φαβορί της συγκεκριμένης κλήρωσης. Ο τελικός για μας ήταν ένας στόχος εξαρχής διότι ήμασταν στην μεγαλύτερη κατηγορία από τις περισσότερες ομάδες του θεσμού και όταν μπορούμε να παλέψουμε για ένα τρόπαιο δίνουμε το 100% για να το κατακτήσουμε οποίο και αν είναι αυτό.

Τέλος όσο αναφορά την δική μου εμφάνιση στα δυο τελευταία ματς του κυπέλλου έμεινα ευχαριστημένος από την εμφάνιση μου κατάφερα να συμβάλω στα μέγιστα ώστε η ομάδα μου να μην δεχθεί κάποιο τέρμα όπως και έγινε και έτσι πάμε αποφασισμένοι να κρατήσουμε τον Θερμαϊκό στην κατηγορία αλλά και να κατκτήσουμε το κύπελλο.