“Βήμα” πρόκρισης στον τελικό για ΑΕ Ευόσμου

Η παρακάτω ανάρτηση δημοσιεύθηκε στην επίσημη σελίδα της ΑΕ Ευόσμου

Το πρώτο βήμα που χρειάζεται για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣΜ πέτυχε η ΑΕ Ευόσμου, η οποία επικράτησε εντός έδρας του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 με 1-0, χάρη σε γκολ του Λάμι στο δεύτερο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς πολλές ευκαιρίες, με τον Ντόκου να έχει μια από αυτές στο 4ο λεπτό και την μπαλα να φεύγει εκτός εστίας, ενώ το σουτ του Αντωνακόπουλου στο 11’ έφτασε στα χέρια του Μπαντή. Με τις ομάδες να εξουδετερώνουν η μία την άλλη, το πρώτο μέρος έκλεισε στο 0-0.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η ομάδα μας απείλησε εις διπλούν με Αντωνακόπουλο και Ντόκου, χωρίς όμως η μπάλα να καταλήγει τα δίχτυα.

Αυτό, συνέβη στο 74’, με τον Ντόκου να κάνει την σέντρα στον Ξανθόπουλο, ο οποίος έσπασε την μπαλα στον Λάμι και αυτός με μια εξαιρετική κεφάλια έκανε το 1-0, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το εν λόγω σκορ έμεινε μέχρι το φιναλε και η ΑΕ Ευόσμου έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση, η οποία θα κριθεί στον επαναληπτικό.

Α.Ε.ΕΥΟΣΜΟΥ:Αργυρόπουλος, Αχαλινόπουλος, Τάνγκου,Κυριακίδης,Μαργαρίτης, Τρόκας, Ξανθόπουλος, Αντωνακόπουλος, Λάμι, Καρατζάογλου, Ντόκου.

Έπαιξαν επίσης:Τσέλα, Περτσιούνης, Κανακάρης.