1 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕ Ευόσμου στο ξεκίνημα των play off της Α’1, επικρατώντας με 1-0 των Ακριτών Συκεών χάρη σε γκολ του Αχαλινόπουλου.

Στο πρώτο μισάωρο του αγώνα η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι και ο Αχαλινόπουλος το μετουσίωσε σε γκολ για το 1-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι Ακρίτες έγιναν επικίνδυνοι με τον Σαμωράκη αλλά ο Αχαλινόπουλος ήλεγχε τη φάση, ενώ το σουτ του Τσέλα στο 38′ πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο Δάλλας απείλησε στο 55′, ενώ ο Τσέλα είχε ξανά καλή στιγμή δύο λεπτά αργότερα, με τον Παναγιωτίδη να του λέει «όχι». Στο 60′ η μπλαουγκράνα έχασε μεγάλη ευκαρία να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Τσέλα, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση. Στο 77′ ήρθε η τελευταία σπουδαία φάση στο ματς που άνηκε στις Συκιές, με τον Αργυρόπουλο να μπλοκάρει την μπάλα στο κοντινό σουτ του Παπαδόπουλου.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η ΑΕ Ευόσμου πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη, παίρνοντας ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι στους Ακρίτες Συκεών.