3 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Tο παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Πολύ σημαντική νίκη ενόψει των play off που έρχονται πέτυχε η ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 3-0 της Δόξας Πενταλόφου στο γήπεδο του Θερμαϊκού.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ΑΕ Ευόσμου με τον Ντόκου να βρίσκει δίχτυα μετά την ασίστ του Αχαλινόπουλου και να κάνει το 1-0. Στο 32’ το σουτ του Καρανδρέα αποκρούστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Λάμι απείλησε από πλάγια με τη μπάλα να φεύγει αουτ.

Στο δεύτερο μέρος και μετά από ένα νωθρό τέταρτο, η ομάδα του Γιώργου Τσουκαλίδη είχε καλή ευκαιρία με τον Λάμι ο οποίος έστειλε τη μπαλα λίγο άουτ. Στο 75ο λεπτό ο Αχαλινόπουλος κέρδισε πέναλτι, με τον Καρανδρέα να το κάνει γκολ για το 2-0 , βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη της ομάδας μας.

Στο επόμενο λεπτό μάλιστα ο Ντόκου έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-0 με ένα πολύ καλό σουτ. Εν τέλει, το τρίτο γκολ για την «μπλαουγκρανα» ήρθε στο 93’ με τον Τσέλα, ο οποίος έβαλε τις διαστάσεις θριάμβου στη σημαντική νίκη της ομάδας μας.”
Πηγή: ae-evosmou.gr

Απόδοση κειμένου: Αναστασία Τανάκα, Αθλητικογράφος