3 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

Η ΑΕ Ευόσμου επικράτησε του Ελευθεριακού με 3-0 και συνέχισε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α’1 της ΕΠΣΜ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Κορυφαίος του αγώνα ο Ξανθόπουλος με δύο γκολ και μία ασίστ.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε τόσο στο τρίτο λεπτό με τον Αντωνακόπουλο όσο και στο 8ο με τον Καρατζάογλου, χωρίς όμως αντίκρυσμα. Στο 10ο λεπτό ο Ξανθόπουλος βρήκε δίχτυα για το 1-0, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα ο σκόρερ της ομάδας μας έγινε δημιουργός και ο Αντωνακόπουλος έκανε το 2-0, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

Στο μισάωρο του αγώνα η κεφαλιά του Ντόκου πέρασε άουτ, ενώ η μοναδική καλή στιγμή του Ελευθεριακού στο πρώτο μέρος ήταν η απόκρουση του Μαργαρίτη σε κεφαλιά του Σέφα στο 37′. Τελευταία φάση, αυτή του Καρατζάογλου με το πλασέ του να περνά εκτός.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ ήταν και πάλι κυριαρχική και βρήκε και τρίτο γκολ με τον Ξανθόπουλο στο 73′, κλειδώνοντας μία και καλή το ματς. Τελευταία φάση της αναμέτρησης το μακρινό σου του Λάμι στο 90′.