Έσπασε το “ρόδι” κερδίζοντας 1-0 τον Ιωνικό η ΑΕ Ευόσμου

1 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Τρίτη και φαρμακερή για ΑΕ Ευόσμου η οποία με ένα γκολ του Φιλιππίδη επικράτησε με 1-0 επί του Ιωνικού. Η ΑΕ κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 9′ στην πρώτη ουσιαστική φάση του αγώνα όταν ο Φιλιππίδης έπιασε ένα σουτ και άνοιξε το σκορ σημαδεύοντας σωστά για το 1-0 . Μερικά λεπτά μετά ο Καρανδρέας είχε μια καλή στιγμή, χωρίς αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν με ένα σουτ του Κυζεράκου λίγο μετά το ημίωρο όμως η μπάλα κατέληξε ψηλά. Σειρά του Ντόκου στο 34’ να δοκιμάσει ένα σουτ που δεν ανησύχησε. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο Ζλατίντσης απείλησε με μια κεφαλιά όμως ο Μίχας μπλόκαρε εγκαίρως.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές δοκίμασαν αλλαγές με για να αλλάξουν το παιχνίδι του όμως το σκορ παρέμεινε ως έχει. Στο 77’ ο Μπαλλίου έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με το κεφάλι. Ακολούθησαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες μέχρι και το τέλος του αγώνα με αποκορύφωμα ένα σουτ του Φέμι στο 85’ που βρήκε στο δοκάρι και δευτερόλεπτα μετά ένα σουτ του Μπουλαλά που λίγο έλειψε να δημιουργήσει πρόβλημα. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με διαφορά ενός τέρματος..με αποτέλεσμα να έρθουν οι πρώτοι 3 βαθμοί και κατ’ επέκταση η πρώτη νίκη για την ΑΕ Ευόσμου.