Ρεκόρ για βιβλίο Γκίνες: 13 παιχνίδια – 1170 λεπτά απαραβίαστη η εστία της ΑΕ Ευόσμου

5 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Με… σπασμένα τα φρένα συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Α’1 η ΑΕ Εύοσμου, η οποία επικράτησε με 5-0 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου και συνέχισε στις νίκες.

Η πρώτη μεγάλη φάση για την ομάδα μας σημειώθηκε στο 15’ με τον Λάμι, ο οποίος έφτασε κοντά στο 1-0 αλλά το σουτ πέρασε ελάχιστα άουτ.

Το γκολ για το σύνολο του Τσουκαλίδη ήρθε στο 39’, με τον Ντόκου να ανοίγει το σκορ μετά από ασίστ του Ξανθόπουλου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λάμι διπλασίασε τα τέρματα της «μπλαουγκράνα» για το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Πολίτης έκανε το 3-0 από κοντά, ενώ το τέταρτο γκολ πέτυχε ο Ξανθόπουλος στο 63’ με ψιλοκρεμαστό πλασέ. Το τελικό 5-0 έγραψε ο Αντωνακόπουλος, που έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για ακόμη ένα τρίποντο.”