Χωρίς νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα σε Καλλιθέα και ΑΕ Ευόσμου

1 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σε μια αναμέτρηση όπου και τα δύο γκολ που καθόρισαν το τελικό 1-1 επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μισό του αγώνα ΑΕ Καλλιθέας Παναγίας Φανερωμένης ΑΕ Ευόσμου μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Ζλατίντση να σημειώνει το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Καρανδρέας ο οποίος στο 71′ θα ήταν αυτός που θα διαμόρφωνε το τελικό 1-1.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝ.ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ
ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ

Το παρακάτω report ανήκει στην επίσημη σελίδα της ΑΕ Ευόσμου

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε απέναντι στην ΑΕ Καλλιθέας η ΑΕ Ευόσμου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των play off της Α’1 κατηγορίας σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και πολλές φάσεις.

Το πρώτο τέταρτο κύλησε με την αντίπαλη ομάδα να πλησιάζει δύο φορές τα καρέ του Αργυρόπουλου, με τον γκολκίπερ της ομάδας μας να μην αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

Η πρώτη φάση για την ΑΕ ήρθε στο 28′ με την επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Τσέλα να περνά λίγο άουτ, ενώ μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους δεν υπήρξε κάτι αξιοσημείωτο στην αναμέτρηση, παρά την πίεση που ασκούσε η ομάδα μας.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας μπήκε με μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ντόκου από κοντά, μετά από γύρισμα του Τάνγκου, ενώ στο 53′ το συρτό σουτ του Λάμι στα όρια της περιοχής πέρασε λίγο άουτ. Τρία λεπτά αργότερα η Παναγία Φανερωμένη έχασε ευκαιρία για το 1-0, με το Ζλατίντση να περνά τον Αργυρόπουλο και να πλασάρει και τον Κυριακίδη να σώζει πάνω στη γραμμή.

Λίγα λεπτά πιο μετά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ και δυσκόλεψαν ακόμη περισσότερο τις προσπάθειες της «μπλαουγκράνα». Από εκεί και έπειτα όλο το ματς παίχτηκε στη περιοχή των γηπεδούχων, με τον Καρανδρέα να βρίσκει στο 71′ το γκολ της ισοφάρισης, φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ακολούθησε σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα μας, τόσο με δύο κεφαλιές του Ντόκου (66′, 76′), όσο και με αυτή του Μαντζίρη στο 87′ που δε βρήκε δίχτυα.

Ο αγώνας τελείωσε με νέα διπλή φάση για τους παίκτες του Γιώργου Τσουκαλίδη, με τις κεφαλιές των Ντόκου και Μαντζίρη ξανά να μη βρίσκουν στόχο!