Δύο στα δύο για Ακρίτες Συκεών

3 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Την δεύτερη σερί τους νίκη σημείωσαν στο πρωτάθλημα οι Ακρίτες Συκεών. Μέσα στην έδρα τους και χωρίς παρουσία κόσμου οι κυανόλευκοι υποδέχτηκαν τον Αγροτικό Αστέρα που προερχόταν με νίκη επίσης στην πρεμιέρα με σκορ 4-0. Το πολύ γρήγορο γκολ του Δάλλα Γ. μόλις στο 2’ απάλλαξε εν μέση το άγχος από τους γηπεδούχους μεταφέροντας το στην αντίπαλη εστία.

Ωστόσο η ομάδα του Ευόσμου βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισε το ματς σε 1-1 πριν την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Το παιχνίδι κυλούσε με το ισόπαλο αποτέλεσμα να «πλανάται» πάνω από το ΔΑΚ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Οι Ακρίτες όμως στο 40’ έγειραν την πλάστιγγα υπέρ τους όταν ο Καρδάρας έκανε το 2-1,σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεζαν για ακόμα ένα γκολ έτσι ώστε να «κλειδώσουν» το ματς και ο Αγροτικός για την ισοφάριση έτσι ώστε να έχει ελπίδες για κάτι θετικό.

Τελικό συνέβη το πρώτο με την ομάδα των Συκεών να πετυχαίνουν το 3-1 και να φτάνουν τους έξι βαθμούς σε δύο ισάριθμα παιχνίδια.