Μεγάλη νίκη και μάλιστα με το ίδιο σκορ της περασμένης αγωνιστικής για Αναγέννηση Επανομής

1 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Μεγάλη νίκη η οποία αποκτά ακόμα μεγαλύτερη σημασία  εφόσον επιτεύχθηκε επί ενός δυνατού αντιπάλου ο οποίος είχε πολύ εμφάνιση σημείωσε η Αναγέννηση Επανομής.

Απέναντι στους Ακρίτες Συκεών οι οποίοι είχαν την κατοχή (70-30) η Αναγέννηση πήρε σπουδαίο τρίποντο παραμένοντας σε απόσταση αναπνοής από τη Νίκη Ευκαρπίας την οποία και αντιμετωπίζει την ερχόμενη εβδομάδα στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Το ημίχρονο παρά τις προσπάθειες γηπεδούχων και φιλοξενουμένων έληξε (1-1) χωρίς κάποια ομάδα να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη οι δύο αντίπαλοι “ανέβασαν” στροφές θέλοντας πάση θυσία να φύγουν από το ΔΑΚ των Συκεών με την νίκη. Αυτή που κατάφερε κάτι τέτοιο είναι η Αναγέννηση  η οποία σημειώνοντας άλλα δύο τέρματα πήρε το επιθυμητό αποτέλεσμα και μάλιστα με το ίδιο σκορ της περασμένης αγωνιστικής (1-3).