“Φωτιά” στην κορυφή από νωρίς έβαλε με το διπλό ο Ηρακλής Αμπελοκήπων

0 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων πέρασε με το «διπλό» από τις Συκιές, 0-1 επί των Ακριτών Συκεών στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των playoff.
 Οι «ουράνιε» μπορεί να μην έκαναν και την καλύτερή τους εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου όμως προηγήθηκαν, αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους «κυανόλευκους», οι οποίοι εμφανίστηκαν δυναμικού αλλά δεν πήραν κάτι από το ματς.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλό και από τους δύο αντίπαλους όπου ο Ηρακλής έψαχνε το 2ο γκολ για να “κλειδώσουν” την νίκη και οι Ακρίτες για να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

Η στατιστική της αναμέτρησης δείχνει απόλυτη ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες με μοναδική εξαίρεση την κατοχή της μπάλας όπου οι Ακρίτες είχαν 58% και ο σύλλογος των Αμπελοκήπων.

Έτσι, οι ο Ηρακλής  προσπέρασε την ομάδα των Συκεών στην βαθμολογία αυτού του μίνι πρωταθλήματος έχοντας 15 έναντι 14.