Ματσάρα στην Επανομή: Η Αναγέννηση με ανατροπή επικράτησε της Καλλιθέας που έπαιζε με 10 από νωρίς

3 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ΄ένα από τα καλύτερα ματς, αν όχι το καλύτερο παιχνίδι του Σαββατοκύριακου , η Αναγέννηση Επανομής επικράτησε με ανατροπή με 3-2 επί της πολύ καλής ΑΕ Καλλιθέας Παναγίας Φανερωμένης. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να αντιδράσουν και να γυρίσουν το παιχνίδι πριν την λήξη του ημιχρόνου. Ωστόσο σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης (42′) έμειναν με παίκτη λιγότερο. Στην επανάληψη η Καλλιθέα πάλεψε για να κρατήσει το διπλό και η Επανομή για να πετύχει την ανατροπή. Τελικά η Αναγέννηση ήταν  αυτή που χαμογέλασε όταν με δύο ακόμα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε το τελικό 3-2 παραμένοντας στην κορυφή.