Πήρε τα ηνία και σκαρφάλωσε πάλι στην κορυφή η Επανομή που “έκοψε” την φόρα της φορμαρισμένης Ευκαρπίας

4 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το ίδιο χορταστικό και με διακυμάνσεις στο σκορ ήταν το παιχνίδι του δευτέρου γύρου ανάμεσα στην Αναγέννηση Επανομής και στην Νίκη Ευκαρπίας. Η συνάντηση τα είχε όλα, γκολ, φάσεις ένταση και μία μόνο νικήτρια με την Αναγέννηση η οποία επικράτησε όπως και στον πρώτο γύρο, αυτήν την φορά με 4-2, και σκαρφάλωσε μόνη πρώτη στην κορυφή. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα σχετικά νωρίς στο σκορ, το οποίο όμως έχασαν γρήγορα όταν η Ευκαρπία στην αρχή ισοφάρισε και στο 57′ ολοκλήρωσε την ανατροπή προηγούμενη με 1-2. Από κει και πέρα τα πράγματα  “ζόρισαν” και για τους δύο αντιπάλους. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και η Νίκη για ένα ακόμα γκολ το οποίο ουσιαστικά θα καθάριζε την “υπόθεση” τρεις βαθμοί.  Μέσα σε ένα δεκάλεπτο όμως η Επανομή κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση να γυρίσει το ματς και να αποχωρήσει θριαμβεύτρια από το γήπεδο επικρατώντας με τελικό σκορ 4-2 με το τελευταίο τέρμα να επιτυγχάνεται  στις καθυστερήσεις.