Ένα αυτογκόλ, ένα ακυρωθέν γκολ και ένα τέρμα στις καθυστερήσεις έκριναν τον νικητή ανάμεσα σε Άσσηρο και ΑΕ Ευόσμου

2 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Συγκινήσεις και όμορφες στιγμές χάρισε το ντέρμπι κορυφή ανάμεσα στην Δόξα Ασσήρου και στην ΑΕ Ευόσμου που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο. Πριν από την έναρξη του αγώνα από την μία είχαμε την Δόξα η οποία δεν είχε ηττηθεί μέσα στην έδρα της και από την άλλη η Ένωση δεν είχε γνωρίσει την ήττα εκτός. Το τέλος της συνάντησης βρήκε την ομάδα της Ασσήρου να κρατάει  αήττητη την έδρα της επικρατώντας με 2-0. Στο παιχνίδι η ΑΕ Ευόσμου βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ εφόσον από ένα δικό της τέρμα βρέθηκε πίσω. Μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 και την ισοφάριση χάθηκε όταν ακυρώθηκε γκολ του Ντόκου ως οφσάιντ.  Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με γκολ του Μϊλκα ο οποίος πέρασε ως αλλαγή.