Μεγάλη νίκη για ΑΕ Ευόσμου που πέρασε σαν σίφουνας από τους Αμπελόκηπους

1 - 4
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Σημαντική νίκη για την ΑΕ Εύοσμου στους Αμπελόκηπους, επικρατώντας με 1-4 στην έδρα του Ηρακλή Αμπελοκηπων και πατώντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας των play off της Α’1.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε στο 4′ με τον Καρατζάογλου, δείχνοντας την διάθεση των παικτών του Γιώργου Τσουκαλίδη. Το γκολ δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 11ο λεπτό ο Κυριακίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Νέα σπουδαία φάση για την «μπλαουγκράνα» στο 20′ με κεφαλιά του Λάμι η οποία κατέληξε στο δοκάρι. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με ιδανικό τρόπο για την ομάδα μας, καθώς ο Καρατζάογλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και έκανε το 0-2.

Με γκολ ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Ευόσμου, με το Λάμι να βρίσκει με τρομερή μπαλιά τον Τσέλα ο οποίος κατέβασε άψογα τη μπάλα και πλάσαρε για το 0-3.

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λάμι με πέναλτι που κέρδισε ο Ντόκου στο 64′, για το 0-4. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1-4 στο 85′ με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι του Τσίτα, μετά από χέρι του Περτσιούνη.”