Πρώτη νίκη του Ελευθεριακού απέναντι στον «άτυχο» Μακεδονικό Λητής

0 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα επιδίωξαν να πετύχουν στο χθεσινό μεταξύ τους παιχνίδι Μακεδονικός Λητής και Ελευθεριακός. Εκεί ο Ελευθεριακός ήταν αυτός που επικράτησε τελικά με σκορ 0-3 σε ένα αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε με τα τρία τέρματα να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού οι προσπάθειες εκατέρωθεν δεν στέφτηκαν με επιτυχία με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το γρήγορο γκολ των γηπεδούχων τους έφερε μπροστά στο σκορ με τον Μακεδονικό να ανεβάζει απόδοση να πιέζει και να βρίσκεται κοντά στο 1-1. Ωστόσο στο 89′ ο Ταουσάνης τραυματίστηκε σοβαρά αποχώρησε από το γήπεδο μένοντας η ομάδα του με δέκα παίκτες. Αγωνιζόμενος με παίκτη λιγότερο ο Μακεδονικός δέχτηκε άλλα δύο τέρματα και γνώρισε την ήττα ενώ θα μπορούσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Ο τραυματισμός του Ταουσάνη από τις πρώτες εκτιμήσεις κρίνεται σοβαρός και έρχεται να προστεθεί στην απουσία του Τσελεκίδη με την Λητή να έχει να αντιμετωπίσει δύο απουσίες βασικών από τα πρώτα κιόλας ματς