Στα playoff η Καρδία με την ισοπαλία απέναντι στον Μαραθώνα με παράπονα από τον δεύτερο για την διαιτησία

2 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το 2-2 που κατάφερε να αποσπάσει κόντρα στον Μαραθώνα ήταν αρκετό για να στείλει την ομάδα στα play off και να βάλει “τέλος” στις όποιες ελπίδες των γηπεδούχων. Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού οι κιτρινόμαυροι ήταν αυτοί που με σκόρερ τον Κοβάτση άνοιξαν το σκορ και με αυτό το σκορ είχαν την τύχη στα χέρια τους για την τελευταία αγωνιστική. Το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Φουτσιτζής έφερε το παιχνίδι στα ίσα στέλνοντας τους πράσινους στην τετράδα. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και ήθελαν να εξαντλήσουν κάθε δυνατό σενάριο για είσοδο στα μπαράζ με τον Λιάτση να σημειώνει το 2-1 στο 81′. Ο νεοεισελθόντας Κράνιας εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια της άμυνας σημειώνοντας το τελικό 2-2. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι ενώ τέλος παράπονα από την διαιτησία εξέφρασαν οι γηπεδούχοι