Πρωταθλήτρια η Νίκη Ευκαρπίας: χρυσή αλλαγή του Γεωργοπούλου που ολοκλήρωσε την ανατροπή

2 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ’ ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όσων είχαν την τύχη να το παρακολουθήσουν η Νίκη Ευκαρπίας επικράτησε με 2-1 επί της ΑΕ Ευόσμου και στέφτηκε πρωταθλήτρια στην Α1. Στην αναμέτρηση που κάθε αποτέλεσμα ήταν ανοικτό μέχρι το τελευταίο λεπτό η Ευκαρπία βρέθηκε πίσω στο σκορ βρισκόμενη με την πλάτη στον τοίχο, εφόσον ενδεχόμενη ήττα και νίκη της Επανομής σήμαινε τρίτη θέση. Σε ένα πολύ κομβικό σημείο του αγώνα (45+2) ο Μπικιάρης ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες επιζητούσαν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα. Αυτό ήρθε για την Νίκη στο 76 με τον Γεωργοπούλο που πέρασε ως αλλαγή να σκοράρει και να στέλνει την ομάδα του στα περιφερειακά μπαράζ.