Γκραν γκινιόλ φινάλε στο Παύλος Μελάς – Ελευθεριακός

2 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σε μια αναμέτρηση όπου όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο ο Παύλος Μελάς πήρε σημαντική  νίκη ανατρέποντας το κατά του 0-1 και ξεκινώντας με το δεξί το mini πρωτάθλημα των play off. Ο Ελευθεριακός μέχρι το 86′ κρατούσε το διπλό στα χέρια του εφόσον το γκολ του νεοεισελθόντα Σακκόγλου έβαλε μπροστά στο σκορ τους ασπρόμαυρους.

Ωστόσο οι πράσινοι παρά το άγχος και την ήττα που είχαν να διαχειριστούν μέχρι και τα τελευταία  λεπτά βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και με δύο τέρματα στο 87′ και στο 95′ ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση γύρισαν το ματς και πανηγύρισαν σπουδαία νίκη.

Όπως και στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου έτσι και σήμερα ο Ελευθεριακός ήταν από τις λίγες ομάδες που πήρε αποτέλεσμα μέσα στον Παύλο Μελά.