Πρώτη αήττητη και με την καλύτερη επίθεση φιγουράρει στην κορυφή της Α1 η Επανομή

0 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες εξακολουθεί να είναι οδηγός στην κούρσα του δεύτερου ομίλου της Α1. Απέναντι στον ουραγό Ποσειδώνα,τον οποίο δεν υποτίμησε σε κανένα σημείο του αγώνα η Επανομή ήταν σοβαρή σημείωσε τρία γκολ και έφυγε νικήτρια από το γήπεδο. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με 0-1 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους αποτέλεσμα. Στην επανάληψη ο Ποσειδώνας προσπάθησε για την ισοφάριση και η Αναγέννηση για το 0-2 το οποίο θα την έδινε ένα παραπάνω κλίκ στην υπόθεση νίκη. Τελικά δύο γρήγορα γκολ της Επανομής με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου (47′, 51′) σφράγισαν το τελικό 0-3