Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕ Ευόσμου

March 3, 2024
2 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα
Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου: ” Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Εύοσμου η οποία επικράτησε με 2-0 του Αετού Βασιλικών, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play off της Α’1. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με φάση για την ομάδα μας καθώς στο έκτο λεπτό ο Κυριακίδης είχε τελική με το κεφάλι, ενώ δυο λεπτά αργότερα το κοντινό σουτ του Αντωνακόπουλου έφυγε λίγο αουτ. Νέα καλή στιγμή για την ΑΕ στο 15’ με το μακρινό σουτ του Καρατζάογλου που πέρασε λίγο εκτός, ενώ στο μισάωρο της αναμέτρησης ο Ξανθόπουλος δεν εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την ωραία μπαλιά του Τσέλα, κάνοντας αδύναμο τελείωμα. Στο 35’ ο Αντωνακόπουλος κέρδισε πέναλτι για την ομάδα μας, ο Ξανθόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση και παρά το γεγονός ότι νικήθηκε σε πρώτη φάση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, βρήκε δίχτυα με την δεύτερη προσπάθεια για το 1-0. Οι παίκτες του Γιώργου Τσουκαλίδη δεν επαναπαυθήκαν και τρία λεπτά μετά(38′) βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Αντωνακόπουλο, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη. Με την «μπλαουγκρανα» να έχει αυτό που θέλει ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος έπεσε αισθητά, ο Αετός απείλησε στο 51’ αλλά ο Αργυρόπουλος ήταν σε ετοιμότητα, ενώ τελευταία αξιοσημείωτη στιγμή αυτή στο 75’ με τον απευθείας φάουλ του Αντωνακόπουλου που μπλοκαρίστηκε από τον αντίπαλο γκολκιπερ. Κάπως έτσι, το 2-0 που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο έμεινε μέχρι το φιναλε της αναμέτρησης και η ΑΕ Εύοσμου πανηγύρισε μια ακόμη νίκη σε ένα κρίσιμο ματς. “