3 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τα play off η Α.Ε. Ευόσμου, η οποία επικράτησε με 3-0 του Αγροτικού Αστέρα για την πρώτη αγωνιστική της Α’1.

Το σύνολο του Γιώργου Τσουκαλίδη μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε με Τσέλα στο 7′ και Ντόκου στο 9′, με τα σουτ τους να καταλήγουν στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 17′ ήρθε η πρώτη σπουδαία φάση με τον Ξανθόπουλο να είναι σε θέση βολής αλλά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το σουτ του Καρατζάογλου στο 21′ κατέληξε εκτός εστίας. Αυτή όμως ήταν η προειδοποιητική βολή, καθώς ο ίδιος ποδοσφαιριστής σκόραρε πέντε λεπτά αργότερα (26′) για το 1-0 της ΑΕ, το οποίο έμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας απείλησε με φάουλ του Λάμπρου αλλά ο Αργυρόπουλος ήταν σε ετοιμότητα, ενώ στο 55′ η «μπλαουγκράνα» έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όταν ο Ξανθόπουλος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Το μπαράζ των χαμένων ευκαιριών συνεχίστηκε από τον Τσέλα στο 59′, για να έρθει το 2-0 από τον Ξανθόπουλο στο 85′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και να κλειδώσει το τρίποντο. Το τελικό 3-0 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τάνγκου στο 90′.”