3 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Ακόμη μία νίκη στον δρόμο για την πρωτιά της Α’1 της ΕΠΣΜ πέτυχε η ΑΕ Ευόσμου, η οποία επικράτησε με 3-0 του Παύλου Μελά στα Μάλγαρα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Με την έναρξη του αγώνα, οι δύο ομάδες είχαν από μία στιγμή στο πρώτο δεκάλεπτο, με τα σουτ και από τις δύο πλευρές να μην βρίσκουν στόχο.

Στο 25′ ο Τάνγκου βρέθηκε σε καλή θέση αλλά αστόχησε, ενώ στο 32′ το φάουλ του Παύλου Μελά κατέληξε στον Αργυρόπουλο. Στο 37′ η ομάδα του Τσουκαλίδη απώλεσε μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Τρόκα που έφυγε άουτ.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η ομάδα βρήκε το πολυπόθητο γκολ με τον Ντόκου, ο οποίος μετά από ασίστ του Τσέλα έκανε το 1-0 στο 53′, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα η «μπλαουγκράνα» διπλασίασε τα τέρματά της με τον Πολίτη, ο οποίος έδωσε αέρα δύο γκολ στην ομάδα του.

Το τελικό 3-0 που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα μας, πέτυχε και πάλι ο Πολίτης με εκπληκτικό σουτ στο γάμα του αντίπαλου κίπερ στο 95′, σφραγίζοντας μία πολύ σημαντική νίκη για την ΑΕ Ευόσμου.”