Έκλεισε τη χρονιά με νίκη και +6 η ΑΕ Ευόσμου

0 - 3
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

“Το τρένο της ΑΕ Ευόσμου δεν έκανε στάση ούτε στην Αυγή, με την ομάδα μας να περνά νικηφόρα από την έδρα του Ιάσωνα με 0-3 και να συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’1.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Λάμι, ενώ στο 11’ το σουτ του Τρόκα ήταν αδύναμο.

Μετά από ένα διάστημα όπου οι φάσεις έλειψαν, ο Τάνγκου κέρδισε το πέναλτι, με τον Ξανθόπουλο να το εκτελεί πετυχημένα για το 0-1 στο 42’.

Τρία λεπτά αργότερα και μετά από διακοπή 15 λεπτών, η ομάδα μας πήρε και πάλι πέναλτι το οποίο μετουσίωσε εκ νέου σε γκολ ο Ξανθόπουλος για το 0-2.

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αντωνακόπουλος με σκαφτό σουτ στο 45+1’ για το 0-3, κλειδώνοντας τη νίκη.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε αισθητά, οι δυο ομάδες δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και το παιχνίδι έληξε με 0-3 για την ομάδα μας, που πανηγύρισε ακόμη μια νίκη κλείνοντας το 2023 με χαμόγελα!

Α.Ε.ΕΥΟΣΜΟΥ:Αργυρόπουλος, Αχαλινόπουλος, Τάνγκου, Κυριακίδης, Μαργαρίτης, Τρόκας, Ξανθόπουλος, Αντωνακόπουλος, Λάμι, Καρατζάογλου, Ντόκου.

Έπαιξαν επίσης:Περτσιούνης, Πολίτης, Σπυριάδης, Κανακάρης, Τσέλα.”