Δίκαιη ισοπαλία ανάμεσα σε Ιωνικό και Άσσηρο που έμειναν στο 2-2

2 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Ένα πολύ καλό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Διαβατών ανάμεσα σε Ιωνικό και Δόξα Ασσήρου το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που “πάτησαν” καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο γεγονός που το επιβεβαίωσαν με το άνοιγμα το σκορ με τον Κεχαγιά στο 31΄. Η αντίδραση της Ασσήρου ήταν άμεση και στο 35′ ο Τρικαλόπουλος έφερε το ματς στα ίσα με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Δόξα ήταν εκείνη που σκοράροντας και πάλι με τον Τρικαλόπουλο πέτυχε την μέχρι στιγμής ανατροπή του σκορ.  Το παιχνίδι από κει και πέρα ήταν ακόμα καλύτερο καμία ομάδα δεν κλείστηκε πίσω και προσπάθησαν για το γκολ. Μετά το 1-2 η Δόξα έχασε πιο κλασικές ευκαιρίες να κάνει το 1-3 και να “τελειώσει” ουσιαστικά το ματς όταν έγινε όμως το 2-2 για τους γηπεδούχους ο Ιωνικός ήταν αυτός που έφτασε πιο κοντά στο 3-2 και στην νίκη.