Μεγάλη νίκη ωστόσο με 2 σοβαρές απώλειες για Παύλο Μελά κόντρα στον αήττητο Ιωνικό

1 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Σ’ ένα παιχνίδι όπου οποιοδήποτε αποτελέσματα νίκη γηπεδούχων, ισοπαλία ή νίκη φιλοξενουμένων ήταν ανοικτό μέχρι το τέλος ο Παύλος Μελάς επικράτησε με 1-0 επί του αήττητου μέχρι πρότινος Ιωνικού. Στο πρώτο ημίχρονο οι ασπρόμαυροι ήταν αυτοί που απείλησαν περισσότερο τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως ο Αθανασίου φώναξε παρών σε δύο τρεις περιπτώσεις.  Ο Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης αναγκάστηκε να αλλάξει γρήγορα τα πλάνα του εφόσον “αποχωρίστηκε” λόγω τραυματισμού πολύ πρόωρα τον Παναγιώτη Παπαδόπουλο. Το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι “έχασαν” με τραυματισμό και τον Τσεκερίδη με τα πράγματα γι αυτούς να ζορίζουν. Παρ’ όλα αυτά ήταν αυτοί που με σκόρερ τον Γιάννη Ξανθόπουλο άνοιξαν το σκορ με τον Ιωνικό να χάνει τεράστια ευκαιρία για το 1-1 όταν σουτ του Τσακίρη βρήκε στο δοκάρι του αντίπαλου γκολκίπερ