Χωρίς νικητή το ντέρμπι ΑΕ Ευόσμου – Ιωνικός

0 - 0
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Το παρακάτω report ανήκει στην ΑΕ Ευόσμου:

Η ομάδας μας υποδέχθηκε τον Ιωνικό στο τελευταίο παιχνίδι του 2022 όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς σε ένα παιχνίδι όπου έλειψε το γκολ. Μέτριο πρώτο μέρος για τη «μπλαουγκρανα», που πίεσε πολύ στο δεύτερο αλλά δεν βρήκε το γκολ της νίκης.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε για τον Ιωνικό στο 12’, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι, ενώ στο 33’ ο Αργυρόπουλος επενέβη και έσωσε την εστία του όπως και στο 44’, σε ένα «φτωχό» για την Α.Ε. Εύοσμου πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, τα πράγματα ξεκίνησαν με τον ίδιο τρόπο με το γκολ να…αγνοείται.

Στο 53’ ο Πολίτης με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα εκτος εστίας. Στο 65’ ο Περτσιούνης απείλησε από μακριά, όπως και ο Καρατζάογλου τρία λεπτά αργότερα χωρίς όμως να απειλήσουν ιδιαίτερα. Στο 80’ ο Τάνγκου σούταρε με τη μπάλα να φεύγει κόρνερ, ενώ ούτε η κεφάλια του Ντόκου στο 83’ δεν βρήκε στόχο. Δυο λεπτά αργότερα ο Καρατζάογλου απώλεσε μια καλή ευκαιρία, την τελευταία της ομάδας μας στο παιχνίδι.

Το παρακάτω report ανήκει στον Ιωνικό:

Σε ένα παιχνίδι που είχε ξέφρενο ρυθμό από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη χωρις γκολ στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς..στο πρώτο μέρος ήμασταν καλύτεροι σε όλους τους τομείς και σπαταλήσαμε πολλές ευκαιρίες για να βρεθούμε μπροστά στο σκορ, συγκεκριμένα μόλις στο 2’ λεπτό ο
Κολετσι μετά από 1-2 με τον Κεχαγιά βρέθηκε τετ α τετ με τον αργυροπουλο όμως ο κωτσιας με προβολή απομάκρυνε σε κόρνερ, η εικόνα ήταν με την ομάδα μας να κυκλοφορεί και να προσπαθεί να γίνει επικίνδυνη και τον αντίπαλο να αμύνεται και στο 15´ ο Κολετσι έχασε μεγάλη ευκαιρία μετά από πασα του τσακιρη, στο 26’Κολετσι και πολίτης μπερδεύτηκαν και δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση, στο 29’ ο Πολίτης βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και το πλασέ του πέρασε αουτ, στο 36’ μετά από άψογη συνέργασια πολίτη – κατσαμακιδη ο τελευταίος σέντραρε και τη κεφαλια του Νοικου απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αργυροπουλος, η ΑΕ Εύοσμου απείλησε με κεφαλια του μαντζιρη στο 44’ υστερα από στατική φάση και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο..στην επανάληψη στα πρώτα λεπτά είδαμε ένα παιχνίδι κέντρου με αρκετές μονομαχίες και με τον αντίπαλο να έχει την κατοχή της μπάλας..στα τελευταία 20 λεπτά το παιχνίδι άνοιξε αρκετά και είδαμε έναν ξέφρενο ρυθμό όπου ο Εύοσμος σπατάλησε 2-3 πολύ κάλες ευκαιρίες με τους Ντοκου και καρανδρεα , όπου ο τερματοφύλακας Τσοτουλιδης φώναξε παρών και η ομάδα μας απείλησε στην αντεπίθεση με τους Ζαγναφερη και Χρηστο Πασπαλα να αστοχούν από πλεονεκτική θέση..δίκαιο θεωρείται το τελικό αποτέλεσμα βάση της εικόνας του παιχνιδιού όπου οι 2 ομάδες μοιράστηκαν από ένα καλό ημίχρονο..