Φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς, στο 98′ το 1-1 ανάμεσα σε Αγροτικό και Ηρακλή

1 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Γκραν γκινιόλ φινάλε είχαμε στο γήπεδο του Ευόσμου εκεί όπου Αγροτικός Αστέρας και Ηρακλής Αμπελοκήπων έμειναν στο 1-1 και αρκέστηκαν να πάρουν από το παιχνίδι από έναν βαθμό.

Ο Ηρακλής ήταν αυτός που με το καλημέρα της αναμέτρησης, πιο συγκεκριμένα στο 5′, άνοιξε το σκορ όταν ο Ηλιόπουλος βρήκε τα αντίπαλα δίχτυα για το 0-1.

Η ομάδα του Ευόσμου έψαξε να βγάλει αντίδραση και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι χωρίς να δημιουργήσουν μεγάλες ευκαιρίες κρατούσαν το υπέρ τους σκορ.

Το ματς φαινόταν πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες και όσο τα λεπτά περνούσαν η πλάστιγγα “έγερνε” υπέρ του Ηρακλή. Ωστόσο ο Αργυρόπουλος που πέρασε στην αναμέτρηση ως αλλαγή “έσωσε” την πατρίδα για τον Αγροτικό.