“Καθάρισαν” οι αλλαγές σημειώνοντας και τα 3 γκολ στην μεγάλη νίκη – ανατροπή του Ιωνικού

3 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

“Φορτσάτοι” μπήκαν στον φετινό χρόνο οι ποδοσφαιριστές τόσο του Ιωνικού όσο και του Ηρακλή Αμπελοκήπων. Μετά από ένα παιχνίδι που τα είχε σχεδόν όλα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-1 επί του Ηρακλή και μάλιστα με ανατροπή εφόσον στο ημίχρονο έχαναν με 0-1. Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού οι κυανόλευκοι ήταν αυτοί που με γκολ του Τσίτα πήραν προβάδισμα στο σκορ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους αποτέλεσμα. Στην επανάληψη όμως το σκηνικό του αγώνα άλλαξε . Ο προπονητής των ασπρόμαυρων Εμιλιάνο Χαλιλάι πραγματοποίησε και τις πέντε αλλαγές οι οποίες άλλαξαν την ροή της αναμέτρησης. Οι τρεις από τους πέντε ποδοσφαιριστές που πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο σκόραραν διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 και χαρίζοντας σπουδαία νίκη για τον Ιωνικό . Μεγαλύτερη αξία σε αυτήν την νίκη δίνει ο αντίπαλος ο οποίος αποδείχτηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστικός και φάνηκε πως δίκαια βρίσκεται πολύ ψηλά στην βαθμολογία, καθώς και το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι από το 74 ‘ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο. Ο Κακοτρίχης αισθάνθηκε μια ενόχληση στο γόνατο και αποχώρησε. Οι αλλαγές είχαν γίνει με αποτέλεσμα η ομάδα να ολοκληρώσει το παιχνίδι με δέκα.