Δοκάρια, ευκαιρίες και ισοπαλία ανάμεσα σε Φοίνικα και Αετό Βασιλικών

1 - 1
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Δεν βγήκε νικητής από την αναμέτρηση ανάμεσα στον Φοίνικα Πολίχνης και τον Αετό Βασιλικών με την ισοπαλία να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Στο γήπεδο της Πολίχνης, ο τοπικός Φοίνικας υποδέχτηκε τον Αετό. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα οι κόκκινοι είχαν τουλάχιστον έξι φορές την δυνατότητα να σκοράρουν εφόσον είχαν τρεις κλασσικές ευκαιρίες και αντίστοιχα δοκάρια.

Από την άλλη και ο Αετός απείλησε τουλάχιστον δύο φορές την αντίπαλη άμυνα. Το 0-0 ωστόσο ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη φαινόταν σχεδόν ξεκάθαρα ότι όποιος ήταν αυτός που θα άνοιγε το σκορ θα είχε προβάδισμα στην υπόθεση νίκη. Το γκολ ήρθε πρώτο για τους φιλοξενουμένους με τον Φοίνικα όμως να αντιδρά και να σημειώνει την ισοφάριση.

Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.