Σπουδαίο διπλό για Βασιλικά με την πρώτη νίκη να έρχεται μέσα στην Πολίχνη

1 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα που ισοδυναμεί και με το πρώτο διπλό σημείωσε ο Αετός Βασιλικών που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Φοίνικα Πολίχνης με σκορ 1-2

Αγωνιζόμενος με δέκα παίκτες σχεδόν για μια ώρα αγώνα λόγω αποβολής του …. στο 37’ ο Αετός έδειξε ψυχή και πήρε  σημαντική νίκη.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο και μετά το 0-2 που διαμορφώθηκε στα πρώτα είκοσι λεπτά του αγώνα απείλησε με ένα δοκάρι ενώ δεν έδειξε  καλή εικόνα.

Από την άλλη τα Βασιλικά ύστερα από το 0-2 είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους και μπορούσαν να κάνουν το 0-3.

Στην επανάληψη τα «πράγματα» αντιστράφηκαν ο Φοίνικας ήταν αυτός που πίεσε είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά μέχρι εκεί καταφέρνοντας μόνο να κάνει το 1-2. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι ίσως επαναπαύθηκαν στο υπέρ τους 0-2 και δεν ήταν ιδιαίτερα καλοί

Σκόρερ: Μελλίδης (6′), Κουντζιαρής Ν . (19′)

Αποβολή:  Καλαντζής 37′