Επεισοδιακό διπλό για Πεντάλοφο επί του Κεραυνού, το οποίο “στιγματίστηκε” από τρεις αποβολές

1 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Με τον ίδιο τρόπο που έκλεισε η χρονιά ξεκίνησε και η καινούρια για την Δόξα Πενταλόφου. Μετά από ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο γήπεδο του Ωραιοκάστρου ο Κεραυνός υποδέχτηκε την Δόξα από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Η αναμέτρηση παρά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες είχαν πολύ καιρό να δώσουν επίσημο αγώνα κυμάνθηκε σε καλά επίπεδα με τα τρία γκολ που επιτεύχθηκαν να μπορούσαν να είναι και περισσότερα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Πεντάλοφος ήταν αυτός που με ένα εύστοχο πέναλτι του Παρούση πήρε προβάδισμα στο σκορ. Οι προσπάθειες των γηπεδούχων για το 1-1 και της Δόξας για το 0-2 στάθηκαν άκαρπες τουλάχιστον στο πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου ο Κεραυνός μπήκε ξανά στο παιχνίδι  με τον Χαψά στο 48’ να ισοφαρίζει σε 1-1. Από κει και πέρα και έτσι όπως εξελισσόταν το παιχνίδι φαινόταν ότι όποιος έβαζε το γκολ θα έπαιρνε και το ματς. Αυτό ήρθε για τους φιλοξενούμενους όταν ο Σαρίκης στο 89’πέτυχε το τελικό 1-2. Το τελευταία σφύριγμα του διαιτητή προκάλεσε μια «αναμπουμπούλα» η οποία ξεκίνησε από ποδοσφαιριστή    του Πενταλόφου η οποία είχε ως αποτέλεσμα τρεις αποβολές