Με ανατροπή το 7 στα 7 για Ακρίτες Συκεών

1 - 2
Τελικό Αποτέλεσμα

Αναλυτικά

Μεγάλο παιχνίδι στην Σταυρούπολη με τους Ακρίτες Συκεών να φεύγουν νικητές από το γήπεδο κερδίζοντας με σκορ 1-2 και μάλιστα σημειώνοντας μια σημαντική ανατροπή.

Σε  ένα από τα καλύτερα ματς της αγωνιστικής ημέρας ο Παύλος Μελάς υποδέχτηκε τον πρωτοπόρο. Πολύ νωρίς στην συνάντηση, μόλις στο 8’ , οι πράσινοι προηγήθηκαν στο σκορ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Η απάντηση «άργησε» να έρθει από τους φιλοξενουμένους ωστόσο λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση.

Στην επανάληψη  το παιχνίδι πήρε «άγρια» ομορφιά εφόσον και οι δύο αντίπαλοι έψαχναν το γκολ που θα τους έδινε ένα κλικ παραπάνω στην υπόθεση νίκης . Αυτό ήρθε για τους Ακρίτες με το 1-2 να γίνεται με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και να παραμένει ως και την λήξη του αγώνα.